Warning: pg_result(): Unable to jump to row 0 on PostgreSQL result index 5 in /usr/home/lapti/domains/strategie.com.pl/public_html/keywords/keywords.php on line 229 Warning: pg_result(): Unable to jump to row 0 on PostgreSQL result index 5 in /usr/home/lapti/domains/strategie.com.pl/public_html/keywords/keywords.php on line 231 Warning: pg_exec(): Query failed: ERROR: syntax error at end of input LINE 1: ...wiadomosci) as ilosc FROM wiadomosci WHERE id_main_parenta= ^ in /usr/home/lapti/domains/strategie.com.pl/public_html/keywords/keywords.php on line 232 Warning: pg_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/home/lapti/domains/strategie.com.pl/public_html/keywords/keywords.php on line 233 Desert Eagle - Cybernetyczna Gildia Strategów
[rysunek] [rysunek]  
Logo Mapa

  [rysunek]  
Strona główna
Autorzy
O stronie
Regulamin
Pobór
Faq
Stratedzy
  
Aktualności
Akademia
Taktyka i strategia
Armie świata
Technika
Zbrojownia
Słynne postacie
Odznaczenia
Terroryzm
Galeria
Kantyna
Leksykon
Biblioteka
Forum dyskusyjne
Linki
 
     
Copyright © 1997 - 2002
Cybernetyczna Gildia Strategów.

Wszelkie prawa zastrzeżone.
All rights reserved.
Hosting: Dualcore.pl

Sponsor:
Program do pożyczek

Blog technologiczny

Zbrojownia

Desert Eagle

Autor: AleX

Desert Eagle Desert Eagle jest niezwykłym pistoletem, gdyż zbudowany jest w układzie z odprowadzaniem gazów z przewodu lufy i obracającym się zamkiem-układ ten częściej spotykany w karabinach niż w pistoletach, a to przez konieczność skuteczniejszego ryglowania broni, niż zapewniają to zwyczajne sposoby stosowane w pistoletach, ze względu na amunicję o dużej mocy. Jest to system, będący szwedzkim projektem sprzed pięćdziesięciu lat. Na początku miała to być broń sylwetkowa o dużym zasięgu.

Otwór, znajdujący się w lufie (na stałe przymocowanej do szkieletu), przed komorą nabojową, łączy lufę z rurą gazową (leżącą równolegle do lufy), wewnątrz której znajduje się tłok o krótkim skoku. Na szkielecie broni jest suwadło, o masywnej tylnej części, zawierającej zamek i długimi ramionami biegnącymi po prowadnicach wzdłuż lufy.

W czasie wystrzału gazy przechodzą przez otwór oraz kanalik do rury gazowej mocno pchając tłok do tyłu. Tłok uderza w przednią część suwadła nadając mu pęd, powodując rozpoczęcie przez nie ruchu wstecznego połączonego z napinaniem dwóch sprężyn. Podczas ruchu wycięcia w suwadle zmuszają zamek do obrotu, rozłączając zamek z lufą, a w czasie ruchu wstecznego napinany jest kurek.

Desert Eagle Pistolet projektowano do rzadko używanej w pistoletach samopowtarzalnych amunicji .357 Magnum z kryzą, dopiero później powstawały wersje na amunicję kalibru kolejno: .44 Magnum, .41 Action Express, .50 Action Express.

Desert Eagle dobrze sprawuje się także jako broń myśliwska, a na zamku można zrobić wycięcia, na celownik optyczny lub nastawny (gdyż standardowo celownik jest nienastawny).

  • Rodzaj broni: Układ z odprowadzaniem gazów, samopowtarzalna
  • Dostawca: Ta'as Israel Industries, Ramat Hasharon, Izrael
  • Kaliber: .357 Magnum, .44 Magnum, .41 Action Express lub .50 Action Express
  • Długość lufy: 152 mm (6 cali), dostępna jest również wersja z lufą długości 355 mm (14 cali)
  • Masa (z nie załadowanym magazynkiem): 1760 g (3,88 funta) ze stalowym szkieletem
  • Pojemność magazynka (standardowa): 9 nabojów

Galeria: DesertEagle_2.jpg | DesertEagle_3.jpg | DesertEagle_naboje.jpg