Warning: pg_result(): Unable to jump to row 0 on PostgreSQL result index 5 in /usr/home/lapti/domains/strategie.com.pl/public_html/keywords/keywords.php on line 229 Warning: pg_result(): Unable to jump to row 0 on PostgreSQL result index 5 in /usr/home/lapti/domains/strategie.com.pl/public_html/keywords/keywords.php on line 231 Warning: pg_exec(): Query failed: ERROR: syntax error at end of input LINE 1: ...wiadomosci) as ilosc FROM wiadomosci WHERE id_main_parenta= ^ in /usr/home/lapti/domains/strategie.com.pl/public_html/keywords/keywords.php on line 232 Warning: pg_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /usr/home/lapti/domains/strategie.com.pl/public_html/keywords/keywords.php on line 233 Kurt Student - Cybernetyczna Gildia Strategów
[rysunek] [rysunek]  
Logo Mapa

  [rysunek]  
Strona główna
Autorzy
O stronie
Regulamin
Pobór
Faq
Stratedzy
  
Aktualności
Akademia
Taktyka i strategia
Armie świata
Technika
Zbrojownia
Słynne postacie
Odznaczenia
Terroryzm
Galeria
Kantyna
Leksykon
Biblioteka
Forum dyskusyjne
Linki
 
     
Copyright © 1997 - 2002
Cybernetyczna Gildia Strategów.

Wszelkie prawa zastrzeżone.
All rights reserved.
Hosting: Dualcore.pl

Sponsor:
Program do pożyczek

Blog technologiczny

Słynne postacie

Kurt Student

Autor: kodi

Ten twórca niemieckich wojsk spadochronowych urodził się 12 maja 1890 r. w Neumark. Już w wieku 11 lat rozpoczął naukę w Szkole Kadetów w Poczdamie. W 1910 r został skierowany do szkoły wojskowej w Gdańsku. W 1913 r. został promowany do stopnia Leutnanta.
W okresie I Wojny Światowej dowodził eskadrą lotnictwa myśliwskiego na froncie zachodnim. W tym czasie był już w stopniu Hauptmana. W 1917 r. został ciężko ranny w trakcie walki powietrznej. W okresie tym miał na swoim koncie 19 zwycięstw powietrznych.

Po zakończeniu wojny pozostaje w Reichswehrze. Zajmuje się sprawami sprzętu lotniczego m/n brał udział w inspekcjach tajnych ośrodków lotniczych zorganizowanych na terenie Związku Radzieckiego.
W 1928 r. zostaje przeniesiony do piechoty, w następnym roku uzyskuje awans do stopnia Majora i pełni obowiązki dowódcy batalionu w 2 pułku piechoty. W 1932 r. zostaje Inspektorem Szkół Lotniczych a rok później awans do stopnia Oberstleutnanta.
W 1938 r. obejmuje stanowisko dowódcy 7 Dywizji Lotniczej ( Spadochronowej ) w tym czasie był już w stopniu Generalmajora.

W okresie II Wojny Światowej dowodził operacją desantową w Holandii ( 1940 r. ) gdzie został ranny. Był inicjatorem największej niemieckiej operacji powietrzno-desantowej - desantu na Kretę w 1941 r.
Nadzorował rozbudowę wojsk spadochronowych. Pełnił funkcję Wyższego Dowódcy Wojsk Spadochronowych. W czerwcu 1944 r. jako Generaloberst został dowódcą 1 Armii Spadochronowej walczącej w Belgii i Holandii. Od listopada 1944 pełnił obowiązki Dowódcy Grupy Armii H. W ostatnich dniach wojny trafił do niewoli brytyjskiej. Zmarł w 1978 r.